Palmera PA120S Benzinli Termal Sisleyici
Palmera PA120S Benzinli Termal Sisleyici

Palmera PA120S Benzinli Termal Sisleyici (112442)

Fiyat : ₺7.499,00(KDV Dahil)
₺7.499,00 `den başlayan taksitlerle

Kullanım Kılavuzu

 

2 Yıl Garanti

 

 

 

Yakıt Tüketimi:2 l / sa
Benzin Depo Kapasitesi:2 Lt
Akış Hızı:10-35 L /Sa
Silindir Hacmi:48 cm³
Güç:32,38 Hp / 23,38 kW
Depo Hacmi:8 L x 2
Ağırlık:11,5 kg


- Yüksek ısı ile ilacın etkisini azaltmadan, ilaçtan maksimum fayda

- Yağ bazlı ilaçlama sayesinde daha uzun süre etkili

- Seralarda ilaçlama ve donla etkin mücadele

Ürün yanındaki 2 bölümlü deponun bu bölümüne ilaç veya su diğer bölümüne ise mazot ile doldurun. Doldurma işlemin ardından depo kapakları çok sıkı olacak şekilde sıkarak kapatın. 

Ürün üzerindeki benzin deposuna sadece yağsız saf benzin ile doldurun. 

Ürün üzerindeki 2 adet benzin pompasını karbüratöre yakıt gelene kadar pompalama işlemini uygulayın. Burada yakıtın geldiğini gördüğünüz anda pompalama işlemi kesinlikle bırakılmalıdır. Fazla pompalama motorun boğulmasına ve ürünün çalışmamasına neden olacaktır. 

Ürünü çalıştırmadan önce duman boru aksamı kesinlikle rüzgara doğru tutularak çalıştırılmamalıdır. Çalıştırma esnasında daima rüzgar ürünün arkasında olmalıdır. 

Start-stop anahtarını açın ardından otomatik çalıştırma butonuna motor çalışına kadar basılı tutun.

 İlaçlamayı çalıştırdıktan sonra 15-20 sn. ısınmasını bekleyin. Daha sonra yan tarafta bulunan ilaç vanalarını istediğiniz duman yoğunluğuna göre açma yönüne doğru çevirin. Ürün çalıştırılmadan kesinlikle ilaç vanaları açılmamalıdır, aksi halde depolardaki tüm sıvıların yanmadan dışarı akmasına neden olur. 

İlaçlama işleminiz bittikten sonra önce ilaç ve mazot vanalarını kapatın, daha sonra makinenizi stop edin. 

Eğer ilaçlama makinenizi uzun süre kullanmayacaksanız, yakıt ve ilaç depolarını mutlaka boşaltmayı unutmayın.!

Don ve Buzlanmaya Karşı Önleminizi Alın!

Pulse jet motora sahip benzinli makine, ilaç-yağ karışımı veya mazot solüsyonunu yüksek ısıyla sisleme yapar. Yaklaşık 24 kW gücündeki makinenin sırtta taşınabilir 8’er litrelik iki ayrı deposu ve otomatik çalıştırma özelliği vardır. Paslanmaz çelik gövdesi, yüksek kaliteli bileşenleri sayesinde uzun ömürlüdür. 

PA120S özellikle kış aylarında zirai don ve kırağı ile mücadelede çok etkili ve tercih edilen bir araçtır. Hem sebze ve meyve yetiştirilen seralarda hem de açık alanda meyve bahçelerinde tercih edilmektedir. 

Meyve sebze üretimi yapılan seralarda ilaç deposunda parafinik yağ karışımı varken sadece belirli noktadan sisleme yapmak ve sisin yayılıp çökmesini beklemek yeterlidir. 

Meyve bahçelerinde ise ilaç deposuna mazot karışımı eklenir, esinti yönüne ve rüzgara dikkat edilerek ağaç aralarında gezilirken çiçek ve dallar sislenir. Böylelikle don ile oluşabilecek ürün kayıplarının önüne kolayca geçilebilir.

Termal sisleme makinesi sivrisinek, karasinek ve çekirge benzeri yetişkin böceklere karşı etkili bir ilaçlama sağlar. Bulaşıcı hastalıkların yayılmasına sebep olan virüs ve bakterilerin popülasyonunu kontrol altına almak için etkili bir silahtır. Foseptik çukurları, kapalı ahırlar ve tavuk çiftliklerinin ilaçlanmasında da yüksek verimle kullanılmaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp Sipariş Hattı