İPTAL VE İADE KOŞULLARI

       1-Ürünler iade işleminden önce Çağrı Merkezimize bildirilmeli ve iade işleminin neden yapıldığı bilgisi verilmelidir.

2-Alıcı sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene etmeli, ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal ve hizmeti kargo şirketinden teslim almamalıdır. Hasar tutanakla kayıt altına alınmalıdır. Teslim alınan mal ve hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmektedir. Teslimden sonra alıcı mal ve hizmeti özenle korumak zorundadır. İade hakkı kullanılacaksa mal ve hizmet kullanılmamalıdır.       

3-Satın alınan ürünler 3 gün içerisinde kullanılmamak ve zarar verilmemek kaydıyla iade edilebilir.

4-Tek kullanımlık ve kişisel ürünler iade edilemez.

5-İade sırasında Ürün, Ürünün faturası, Garanti belgesi ve ek parçalarıyla birlikte iade edilmelidir.

6-Kargo’dan kaynaklı hasarlar ürün teslim alınırken tutanakla kayıt altına alınmalı ve yenisiyle değiştirilme işlemi başlatılmalıdır. Tutanak tutulmayan ürünlerde iade işlemi yapılmaz.

7-Mamul bazındaki ürünler yetkili servisler tarafından çalıştırılmalı ve amacına uygun şekilde kullanılmalıdır. İadelerde kullanımdan oluşan hatalar ve olumsuzluklar, yetkili servis çalıştırılması bulunmayan ürünlerde kabul edilmemektedir.

8-İade ürünlerin iade kargoları satıcıyla görüşülerek yapılmalıdır ve kargo ücretleri kargoyu alış ücretleri üzerinde olmamalıdır. Yüksek kargo ücretli iadelerin farkları alıcının hesabından kesilmektedir.

9-Kredi kartının yetkisiz kullanılması veya alıcı satın aldığı ürünün bedelini banka kayıtlarından iptal ettirmesi durumunda iade kargo ücreti kendisinden talep edilecek ve Amasya mahkemeleri yetkili olacaktır.

10-İadelerin ücret ödemeleri ürünler satıcıya ulaştıktan ve kontrolleri yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde yapılacaktır.

11-Ürünlerin iadeleri getiren kargo firması ile yapılacak ve TARIMDEPOSU.COM (4BAHAR TARIM TEKNOLOJİLERİ A.Ş) kargo anlaşması üzerinden gönderilecektir.  Aksi takdirde gönderilen kargolar teslim alınmayarak geri iade edilecektir.